Чорний піар: типи, методи впливу та нейтралізації наслідків. Методи захисту та нейтралізації наслідків

 Чорний піар
 Конкуренція породжує негативні або нечесні засоби — чорний піар

 Компанії прагнуть піднести себе в найбільш вигідному світлі, щоб саме на неї звернув свою увагу потенційний покупець. Але коли не виходить зміцнитися на ринку, деякі компанії вдаються до не самих охайним методам, таким як підрив репутації конкурентів.

Чорний PR — це будь-якого роду інформаційні атаки, головне завдання яких:

 • зруйнувати бізнес конкуруючої сторони
 • корпоративні зв'язки

 • репутацію конкретної особи. 

Метод нападу в чорному пиарі — ведення інформаційної війни. Жертвами подібних технологій найчастіше стають солідні юридичні, консалтингові та страхові компанії. 

Навіщо потрібен PR?

Перед тим як заглиблюватися в поняття чорного піару, роз'яснимо, що таке піар в принципі і чим він відрізняється від маркетингу або реклами? 

Найпростіше пояснити, що таке піар, можна за допомогою простої образної аналогії. Уявіть, що ви живете в окремій квартирі, яку розцінюєте як притулок від навколишнього світу. І дружелюбного, і ворожого. У цій квартирі є двері, в яку постійно дзвонять. Деякі дзвонять, щоб познайомитися з вами і налагодити дружбу, деякі сподіваються на взаємні почуття, деякі просто хочуть позичити солі. Дзвонять вони по-різному. Одні наполегливо і довго, практично не відпускаючи палець з дзвінка, тому що у них величезне прагнення познайомитися з вами і їм все одно, чи треба вам це. Інші чемно подзвонять один раз, щоб не турбувати вас, раптом ви зайняті. Треті програють якусь невигадливу мелодію, щоб ви звернули на них увагу і вже точно відкрили двері. Припустимо, ви все-таки відкрили двері і чекаєте, що вам скажуть неждані гості про причини свого візиту.

Так ось, все те, що було до того, поки ви не відкрили двері — це реклама, а все, що буде після цього — це вже зв'язку з громадськістю.    

Основні види чорного піару

PR (англ. public relation) Зв'язки з громадькістью — асоціюють к кольором в залежності його типу бути білими, сірими і чорними, при чому подібна градація зустрічається в основному на пострадянському просторі:
Білий піар — це достовірна, позитивна інформація. 
Сірий піар  — негативна інформація, але при цьому оприлюднені дані правдиві.
Чорний піар — спочатку помилкова і негативна інформація про об'єкт. 
Так, при виборі одного з можливих інструментів впливу, піар може закохати споживача в компанію, а може і змусити зневажати або зовсім її знищити. 

черный пиар

Особливості чорного PR та розповсюдження негативних наслідків:

 Припустимо, існує певна інформація, основна мета якої — скомпрометувати людину, політичну організацію або чиюсь репутацію. На відміну від будь-яких інших видів суспільних відносин, черный PR  несе завідомо неправдиву інформацію про об'єкт відносин.

 • Чорний піар здатний геть знищити фірму, репутацію, бізнес. Набагато простіше створити щось нове, ніж відновлювати щось, постійно поливають брудом.  
 • Автори подібних «брудних» компаній не вдаються до жодних морально-етичним нормам, прийнятим в суспільстві. Дуже часто в ході таких компаній «спливають» на поверхню брудні подробиці особистого життя, проступки молодості, одним словом, будь-які дані, які публічна людина намагається утримати від суспільного розголосу.
 • Подібні технології використовують в тих випадках, коли потрібно не поліпшити власну репутацію, а осквернити конкурентів. Це можуть бути безпідставні наклепи, нічим не підкріплені чутки.

Види чорного піара та їх класифікаціі


 • Інформацію, яку використовують для чорного піара, зазвичай, отримують нечесним шляхом: підкуп ЗМІ, шантаж.
 • Подібна інформація практично завжди публікується платно.
 • Підрив репутації суперників відбувається з метою нав'язати громадськості нову, вигідну замовнику, ідею.
 • Попри те, що в більшості випадків чорний піар несе шкоду об'єкту, на який він поширюється, він також може приносити і умовний позитивний ефект. Про об'єкт в будь-якому випадки дізнається громадськість і його впізнаваність в масах зросте, навіть якщо джерелом послужить скандал. Однак мова йде саме про впізнаваності, а не популярності — скомпрометований об'єкт знатимуть все, але навряд чи він буде улюбленцем публіки;
 • Критика об'єкта завжди анонімна. Будь-то фірма або конкретна людина, про яку пишуть, але в статті буде найдокладніша інформація, аж до дівочого прізвища матері. У той час як, як підпис під матеріалом буде фальшива. Автором статті може бути який-небудь Василь Пупкін, але за псевдонімом стоїть конкретна особа або група авторів, які ретельно приховують свої дані.
 • Підготовка повноцінної піар компанії, в тому числі і негативною, вимагає великих витрат. Компанія наймає великий штат піарників, юристів, маркетологів, які і працюють над концепцією програми. Дозволити собі подібні PR-стратегії можуть тільки підприємства з солідним бюджетом. Тому найчастіше чорний піар використовують в політиці, шоу-бізнесі і великих комерційних компаніях.  

Як правильно боротися з чорним піаром? 

Як уже згадувалося вище, підрив громадської думки стосовно певної фірми або особи, несе за собою проблеми або закінчення самої діяльності компанії або повний підрив репутації фахівця. А репутація будь-якої компанії — це результат щоденної і копіткої роботи, очорнити яку може навіть один незначний скандал. В такому випадку є сенс звернутися в PR-компанії повного циклу для створення спеціальної репутаційної PR-компанії. 

                           ШВИДКА PR ДОПОМОГА 

Якщо Ви постраждали внаслідок ЧОРНОГО ПІАРУ? Ми допоможемо нейтралізувати!
     Телефон: (068) 843-44-52     Контакты: payandpost@gmail.com
СЕРМ и Репутаційний маркетинг — методи боротьбы

Репутаційний PR — це сукупність заходів, спрямованих на закріплення в суспільстві стабільної репутації компанії в конкурентному середовищі. Має сенс вдаватися до подібних тактикам, але, не тільки будучи жертвою чорного піару, а з самого початку діяльності компанії. 

Особливості чорного PR та Розповсюдження негативних НАСЛІДКІВ:
 


Пріпустімо, існує Певна інформація, основних мета якої — скомпрометуваті людину, політічну організацію або чіюсь репутацію. На Відміну Від будь-якіх других відів суспільніх отношений, чорний PR Несе завідомо неправдиву інформацію про об'єкт отношений.

Черный PR здатено геть зніщіті фірму, репутацію, бізнес, якщо шидко не зреагувати. Деякі кажуть: Набагато простіше создать щось нове, чем відновлюваті Щось, Постійно поливають Бруд.

 • Автори чорного піара та «брудних» компаний не вдаються до жодних морально-етичним нормам. Дуже часто в ході таких компаний «сплівають» на поверхню:
 • брудні Подробиці особистого життя жертви

 • проступки молодості у період формування особистості

 • будь-які дані, Які публічна людина намагається утриматися від суспільного розголосу. 

Чорний піар

Чорний піар як впливовий інструмент маркетингових технологій

Подібні технології Використовують в тих випадка, коли нужно НЕ поліпшіті Власний репутацію, а оскверніті конкурентів. Це могут буті безпідставні наклеп, нічім НЕ підкріплені чуйні.
Інформація для чорних піар стратегій зазвічай відобувається несправедливо Шляхом: Підкуп ЗМІ, шантаж.
Подібна інформація практично всегда публікується платно.

Репутація

Підрив репутації суперніків відбувається з метою нав'язати громадськості нову, вигідну Замовнику, ідею.
Несмотря на ті, что в більшості віпадків чорний піар Несе шкоду об'єкту, на Який ВІН пошірюється, ВІН такоже может приносити и умовний позитивний ефект. Про об'єкт в будь-якому випадки дізнається громадськість и его впізнаваність в масах зроста, даже если Джерелом послужити скандал. Однако мова идет самє про впізнаваності, а не популярності — скомпрометованій об'єкт знатімуть все, но навряд чи ВІН буде улюбленцем публікі;

Критика об'єкта не завжди анонімна

Будь-то фірма або видатна особистість, про якові пишуть, в опублікований материіалах, буде найдокладніша інформація, аж до дівочого прізвіща матері. Хоча підпис під матеріалом та автор можуть бути — несправжніми. Автором статті может бути, невідома людина з вигаданим імям Який-небудь Василь Пупкін, но за псевдонімом стоит конкретна особа або група авторів, Які ретельно пріховують свои дані.

Підготовка повноцінної піар компании, в тому числі і негативної, потребує значних витрат. ЯкщоКомпанія наймає великий штат піарніків, юристів, маркетологів, які и працюють над концепцією піар програми. Масштабні піар компанії припускають суттєвих витрат, тобто дозволити таке можуть, не бідні. Тому, найчастіше, чорний піар використовують у політиці, шоу-бізнесі та комерційних компаніях з великими бюджетами.

Як треба боротися з чорним піаром?

Як вже згадувать вищє, підрив громадської думки стосовно певної фірми або особи, несе за собою проблеми або закінчення самой ДІЯЛЬНОСТІ компании або повний підрив репутації фахівця. А репутація будь-якої компании — це результат щоденної и копіткої роботи, очорніті яку, може навіть незначний скандал. 

ВСІ ВИДИ PR-ПОСЛУГ ПО САМИМ НИЗЬКІМ ЦІНАМ 

 • Діагностика масштабності та оцінка часу необхідного для повної нейтралізації чорного піара
 • Швидка протидія поширенню неправдивої інформації в Інтернет
 • Эфективна протидія негативним наслідкам 
 • Розкриття замовників та їх мотивацію 
 • Витеснення чорного с пошукових сайтів ТОП10 Google та Яндекс
 • Видалення негативних матеріалів
 • SERM послуги — покращення репутації 

    ДОПОМОГА ТА ПРОТИДІЯ НАСЛІДКАМ ЧОРНОГО ПІАРУ
      Припинення розповсюдження та швидке відновлення PR  
                 Телефон
: (068) 843-44-52     
                  Пошта : payandpost@gmail.com 

0 коментарів

Автор публікації заборонив додавати коментарі