Рулик Морган
Рейтинг
+1.54
Сила
0.70

Рулик Морган

r-morhan

Локхеймер топ-менеджер Google розповів, як йому вдається працювати з 9 до 17:30 і все вдало

  Робочий график старшого віце-президента Google по платформам і екосистемам Хіроші Локхеймер привів у жах будь-якого трудоголіка. Він уходить з офісу у півшостої, а приходить не раніше дев'ятої. Однак, часто Хіроші сідає за ноутбук пізно ввечері, щоб працювати над якимось проектом. Але жертвувати особистим життям заради роботи Локхеймер зважується. Про те, як проходить його типовий робочий день і чому трудологізм — це не для нього, рохповів топ-менеджер Google   Кожного ранку перед робот...
Читати далі →

Що таке - статейний маркетинг?

Статейний маркетинг  — або контент маркетинг, часто використовується більшістю інтернет-підприємців, як спосіб реклами своїх сайтів, що містять їх продукти і обнародувано ними продукти. Кпырайтери пишуть статтю, багату ключовими словами і потім поміщають статтю на свій интернет сайт або на сайт СМИ або на ресурс зі схожою тематикою. Найголовніше про статейний маркетинг Запропонована стаття або пресс-реліз повинні містити підпис учасника та вести на сайт або вказувати на товар, який просуваєт...
Читати далі →

Чорний піар: типи, методи впливу та нейтралізації наслідків. Методи захисту та нейтралізації наслідків

 Чорний піар
 Конкуренція породжує негативні або нечесні засоби — чорний піар

 Компанії прагнуть піднести себе в найбільш вигідному світлі, щоб саме на неї звернув свою увагу потенційний покупець. Але коли не виходить зміцнитися на ринку, деякі компанії вдаються до не самих охайним методам, таким як підрив репутації конкурентів.

Чорний PR — це будь-якого роду інформаційні атаки, головне завдання яких:

 • зруйнувати бізнес конкуруючої сторони
 • корпоративні зв'язки

 • репутацію конкретної особи. 

Метод нападу в чорному пиарі — ведення інформаційної війни. Жертвами подібних технологій найчастіше стають солідні юридичні, консалтингові та страхові компанії. 

Навіщо потрібен PR?

Перед тим як заглиблюватися в поняття чорного піару, роз'яснимо, що таке піар в принципі і чим він відрізняється від маркетингу або реклами? 

Найпростіше пояснити, що таке піар, можна за допомогою простої образної аналогії. Уявіть, що ви живете в окремій квартирі, яку розцінюєте як притулок від навколишнього світу. І дружелюбного, і ворожого. У цій квартирі є двері, в яку постійно дзвонять. Деякі дзвонять, щоб познайомитися з вами і налагодити дружбу, деякі сподіваються на взаємні почуття, деякі просто хочуть позичити солі. Дзвонять вони по-різному. Одні наполегливо і довго, практично не відпускаючи палець з дзвінка, тому що у них величезне прагнення познайомитися з вами і їм все одно, чи треба вам це. Інші чемно подзвонять один раз, щоб не турбувати вас, раптом ви зайняті. Треті програють якусь невигадливу мелодію, щоб ви звернули на них увагу і вже точно відкрили двері. Припустимо, ви все-таки відкрили двері і чекаєте, що вам скажуть неждані гості про причини свого візиту.

Так ось, все те, що було до того, поки ви не відкрили двері — це реклама, а все, що буде після цього — це вже зв'язку з громадськістю.    

Основні види чорного піару

PR (англ. public relation) Зв'язки з громадькістью — асоціюють к кольором в залежності його типу бути білими, сірими і чорними, при чому подібна градація зустрічається в основному на пострадянському просторі:
Білий піар — це достовірна, позитивна інформація. 
Сірий піар  — негативна інформація, але при цьому оприлюднені дані правдиві.
Чорний піар — спочатку помилкова і негативна інформація про об'єкт. 
Так, при виборі одного з можливих інструментів впливу, піар може закохати споживача в компанію, а може і змусити зневажати або зовсім її знищити. 

черный пиар

Особливості чорного PR та розповсюдження негативних наслідків:

 Припустимо, існує певна інформація, основна мета якої — скомпрометувати людину, політичну організацію або чиюсь репутацію. На відміну від будь-яких інших видів суспільних відносин, черный PR  несе завідомо неправдиву інформацію про об'єкт відносин.

 • Чорний піар здатний геть знищити фірму, репутацію, бізнес. Набагато простіше створити щось нове, ніж відновлювати щось, постійно поливають брудом.  
 • Автори подібних «брудних» компаній не вдаються до жодних морально-етичним нормам, прийнятим в суспільстві. Дуже часто в ході таких компаній «спливають» на поверхню брудні подробиці особистого життя, проступки молодості, одним словом, будь-які дані, які публічна людина намагається утримати від суспільного розголосу.
 • Подібні технології використовують в тих випадках, коли потрібно не поліпшити власну репутацію, а осквернити конкурентів. Це можуть бути безпідставні наклепи, нічим не підкріплені чутки.

Види чорного піара та їх класифікаціі


 • Інформацію, яку використовують для чорного піара, зазвичай, отримують нечесним шляхом: підкуп ЗМІ, шантаж.
 • Подібна інформація практично завжди публікується платно.
 • Підрив репутації суперників відбувається з метою нав'язати громадськості нову, вигідну замовнику, ідею.
 • Попри те, що в більшості випадків чорний піар несе шкоду об'єкту, на який він поширюється, він також може приносити і умовний позитивний ефект. Про об'єкт в будь-якому випадки дізнається громадськість і його впізнаваність в масах зросте, навіть якщо джерелом послужить скандал. Однак мова йде саме про впізнаваності, а не популярності — скомпрометований об'єкт знатимуть все, але навряд чи він буде улюбленцем публіки;
 • Критика об'єкта завжди анонімна. Будь-то фірма або конкретна людина, про яку пишуть, але в статті буде найдокладніша інформація, аж до дівочого прізвища матері. У той час як, як підпис під матеріалом буде фальшива. Автором статті може бути який-небудь Василь Пупкін, але за псевдонімом стоїть конкретна особа або група авторів, які ретельно приховують свої дані.
 • Підготовка повноцінної піар компанії, в тому числі і негативною, вимагає великих витрат. Компанія наймає великий штат піарників, юристів, маркетологів, які і працюють над концепцією програми. Дозволити собі подібні PR-стратегії можуть тільки підприємства з солідним бюджетом. Тому найчастіше чорний піар використовують в політиці, шоу-бізнесі і великих комерційних компаніях.  

Як правильно боротися з чорним піаром? 

Як уже згадувалося вище, підрив громадської думки стосовно певної фірми або особи, несе за собою проблеми або закінчення самої діяльності компанії або повний підрив репутації фахівця. А репутація будь-якої компанії — це результат щоденної і копіткої роботи, очорнити яку може навіть один незначний скандал. В такому випадку є сенс звернутися в PR-компанії повного циклу для створення спеціальної репутаційної PR-компанії. 


Читати далі →

RULIK MORGAN: 6 причин поехать волонтером в Европу

Волонтеры когда узнали о простых способах поездки в Европу долго не могли поверить такой новости. 10 лет назад, был создан первый волонтерский проект, суть которого была в прокладке туристических маршрутов в национальном парке в Сибири.Далее были реставрация средневекового замка во Франции и экологические проекты в Хорватии и Сербии. Такие проекты очень классный вариант путешествовать — видишь страну изнутри, учишь язык, приобщаешься к общественно-полезных дел. К тому же это еще и очень бюджетны...
Читати далі →

RULIK MORGAN: Загроза конфіденційності корпоративної інформації в Україні спричинена зростанням популярності соціальних мереж

Висока популярність соцмереж, серед співпрацівників, підвищує ризик того, що про ваші секрети дізнаються конкуренти.  Як обмежити поширення конфіденційних даних?Стрімкий розвиток технологій ставить під сумнів ефективність традиційних способів захисту конфіденційної інформації. Сьогодні соціальні мережі розмили грань між робочим і особистим спілкуванням співробітників. Один їх необережний коментар — і дані про вашому бізнес-проект вже у ваших конкурентів. Саме цей факт все частіше підштовхує р...
Читати далі →